ייעוץ לזיהומי CMV בהיריון

נגיף CMV (ציטומגלו וירוס) הוא אחד הווירוסים הגורמים את מחלת הנשיקה, ומשתייך למשפחת נגיפי ההרפס. הנגיף מועבר במגע ישיר עם אדם המפריש את הנגיף ברוק, בשתן או בנוזלי גוף אחרים; במגע עם נוזלי גוף מידבקים (חיתול ספוג בשתן, למשל) או במגע עם צעצוע של ילד חולה ב-CMV. דרכי העברה נוספות הן מגע מיני, באמצעות איברים מושתלים ועירויי דם.

אף על פי שהנגיף אינו מידבק מאוד, הוא יכול להתפשט בקרב בני הבית ובקרב ילדים צעירים במעונות יום. הווירוס מועבר דרך נוזלי גוף נגועים שבאים במגע עם ידיים ולאחר מכן מועברים לאף או לפה של האדם הלא מחוסן. בקרב אנשים בריאים הווירוס גורם מחלות חום שאינן מסוכנות, אולם בקרב נשים הרות הוא עשוי לסכן את העובר ולגרום מומים ולקויות.

בדרך כלל נשים המתכננות הריון או נמצאות בתחילתו מופנות לבדיקת דם להימצאות הנגיף. אם עולה חשש להידבקות ב-CMV, יש להתייעץ לגבי סיכויי הדבקה של העובר.

במהלך הייעוץ יש צורך בהערכת מועד ההדבקה של המטופלת ובאיזה שלב של ההיריון. אם יש סיכון להדבקה בהיריון או סביב הכניסה להיריון יש לבצע ייעוץ מסודר, המסביר את סיכויי ההדבקה של העובר בשלב המסוים של ההיריון. לתזמון ההדבקה יש משמעות לגבי העובר, ולגבי הבדיקות והמעקב שיש לבצע לאורך ההיריון, לרבות סקירות מכוונות מוח, דיקור מי שפיר ואף MRI מוח עובר במידת הצורך.

ד”ר ארליך מבצע סקירות מכוונות מוח בדגש עלCMV , ודיקור מי שפיר לאיתור הנגיף. לצורך קביעת תור לסקירה מכוונת התקשרי 03-7946444 או במייל morlaisha@mor.org.il

בלוג

הידרוסונוגרפיה

הידרוסונוגרפיה – צילום רחם ללא רנטגן
הערכת תקינות החצוצרות היא שלב חשוב בבירור מצב הפריון אצל האישה,

אנדומטריוזיס

בשנים האחרונות המודעות לאנדומטריוזיס הולכת ועולה. אם בעבר נשים ורופאים פטרו את התחושות והתסמינים כ”כאבי מחזור קשים”,

התקן תוך רחמי

בהגיענו לבחור אמצעי מניעה אנחנו צריכים לראות לנגד עינינו את טובת המטופלת. הדבר הראשון שצריך להבין זה את רצון האישה והצרכים שלה.

Call Now Button077-9964803

צרו עמנו קשר