בדיקות וטיפולים

 
ד"ר אורי ארליך מלווה אותך לאורך כל שלבי ההיריון, ומבצע מגוון רחב של בדיקות וטיפולים במכון מור לאישה ובבתי החולים שבהם הוא עובד.
 
 

אולטרה סאונד מיילדותי וגינקולוגי

 
  • אולטרה סאונד טרימסטר ראשון – חשיבות האולטרה סאונד בשלב זה היא לוודא את גיל ההיריון, על מנת שהבדיקות בהמשך ההיריון ייקבעו לשלב הנכון בגודל העובר. כמו כן בתחילת ההיריון מבצעים הדמיית סונר על מנת לוודא את תקינות היריון, לאתר את מיקומו, מספר העוברים וגודלם
 
קרא עוד...
 
 
 

מעקב וניהול היריון

 
בבדיקת מעקב וניהול היריון, הביקור הראשון מתבצע בשבועות 7-8 להיריון ובו מתעדים את מיקום ההיריון, לוקחים היסטוריה רפואית מלאה ומתכננים את שיטת מעקב ההיריון. במסגרת מעקב ההיריון תיבדקי על ידי אחות ליווי היריון אשר נמצאת באופן קבוע במרפאת מור לאישה.

לתיאום תור במרפאת מור לאישה
התקשרי: 03-7946444
 
 
 

שקיפות עורפית

 
שקיפות עורפית היא בדיקה שמבצעים בשבועות 11-13.5, ומטרתה להעריך מהו הסיכון לתסמונת דאון. מומלץ להגיע בפרק הזמן שבין שבוע 11.5 ל-12.5. במהלך הבדיקה גם מבצעים הערכת של זרימות דם בלב העובר ובבטן העובר, ונצפים הפנים ועצמות האף.

לאחר הבדיקה תעברי בדיקות דם לסקר ביוכימי טרימסטר ראשון ובהמשך ההיריון, בשבועות 16-19, תבוצע בדיקת חלבון עוברי.
 
קרא עוד...
 
 
 

דיקור מי שפיר

 
דיקור מי שפיר מבוצע בשבועות 17-22 להיריון ולאחר מכן משבוע 32 ואילך.

מי השפיר הם נוזל שנמצא סביב העובר בשק ההיריון. הם מורכבים מנוזלים המופרשים מהשליה ומריאות העובר, ואף מהשתן שהעובר מייצר. מי השפיר מאפשרים לעובר לנוע בחלל הרחם, והתנועות חשובות להיווצרות תקינה של השרירים והגפיים. תאי העובר מתחדשים ככל שהעובר גדל וחלקם נושרים לתוך חלל מי השפיר. בעת הבדיקות הגנטיות אנו אוספים ממי השפיר את התאים הללו ולכן אין צורך לבדוק את העובר עצמו.
 
קרא עוד...
 
 
 

ייעוץ לזיהומי CMV בהיריון

 
CMV (ציטומגלווירוס) הוא אחד הווירוסים הגורמים את מחלת הנשיקה, והוא מועבר על ידי מגע ישיר עם אדם המפריש את הנגיף ברוק, בשתן או בנוזלי גוף אחרים; במגע עם נוזלי גוף מידבקים (חיתול ספוג בשתן, למשל) או במגע עם צעצוע של ילד חולה ב-CMV. דרכי העברה נוספות הן מגע מיני, באמצעות איברים מושתלים ועירויי דם.

אף על פי שהווירוס אינו מידבק מאוד, הוא יכול להתפשט בקרב בני הבית ובקרב ילדים צעירים במעונות יום. הווירוס מועבר דרך נוזלי גוף נגועים שבאים במגע עם ידיים ולאחר מכן מועברים לאף או לפה של האדם הלא מחוסן.
 
קרא עוד...
 
 
 

ביצוע גרידות והפסקות היריון

 
אם היריון הפסיק להתפתח ברחם, יש להוציאו. ניתן לבצע זאת בגרידה או בעזרת כדורים המכווצים את הרחם וגורמים להיריון להיפלט (כשההיריון צעיר).

בפעולת הגרידה מבוצעת הרחבה של צוואר הרחם בעזרת תרופה ששמה ציטוטק אשר ניטלת מתחת ללשון כמה שעות טרם הפעולה.

הפעולה נעשית במסגרת אשפוז יום והמטופלת הולכת לביתה לאחר מספר שעות. בהרדמה קצרה תתבצע שאיבה של החומר ההריוני מהרחם ולאחר מכן תעברי בדיקה של חלל הרחם. לאחר הפעולה את תקבלי אנטיביוטיקה לטווח קצר, על מנת להפחית זיהומים.

ההליך מתבצע ב
-TLV מדיקל סנטר בתל אביב. לתיאום תור
 
 
 

ניתוחים קיסרים פרטיים

 
במקרים שבהם אישה צריכה ללדת בניתוח קיסרי, ניתן לבצע ניתוח קיסרי פרטי. הניתוחים מבוצעים בשבוע היריון מתאים ללידה, ולאחר ייעוץ מתאים והערכת המצב הבריאותי וההיסטוריה המיילדותית של האישה.

ההליך כולל ליווי אישי טרם הניתוח, ביצוע הניתוח הקיסרי בדגש על תפרים המתאימים למטופלת (דוגמת תפרים נמסים נסתרים), מעקב לאחר הניתוח וכן ביקורת 6 שבועות לאחר ביצוע הניתוח הקיסרי.
 
קרא עוד...
 
 
 

הדמיות תלת ממד וארבע ממד

 
 
הטכנולוגיות התקדמו באופן משמעותי, ויחד איתן כך גם היכולת שלנו להדמות את העובר. בזכות טכנולוגיות אלו ניתן כיום לראות את העובר נע בתוך הרחם, וכמו כן ניתן לבצע הדמיות מורכבות של הפנים, הגפיים והמוח במידת הצורך.
 
 
 
הדמיות תלת ממד וארבע ממד